Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
hur kol

VAN’DA SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE HEKİMLER FİLİSTİN’E DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU

Yaşam 11.01.2024 - 19:14, Güncelleme: 11.01.2024 - 19:14 2995+ kez okundu.
 

VAN’DA SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE HEKİMLER FİLİSTİN’E DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU

Van’da görev yapan sağlık çalışanları, İsrail’in Filistin’e yapılan saldırıları kınama ve Gazze’ye destek amacıyla başlattıkları sessiz protestolarına bu hafta da devam etti.
İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınamak için özellikle sağlık çalışanları çocukları kadınları dünyanın gözü önünde öldürülmesine sessiz kalmamak için ve katliamlara dikkat çekmek için sağlık çalışanları protestolarına 9 haftadır devam ediyor.  Sağlık çalışanlarının Van’da düzenlediği protestolar ise 9’uncu haftasında Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelerek basın açıklamaasında bulundu. çok sayıda sağlık çalışanı, burada slogan atmadan sessiz bir şekilde İsrail’in hastane saldırılarını ve katlettikleri doktorlar için İsrail’i protesto etti. Burada grup adına basın açıklamasını okuyan Dr. Cafer Alhan, İsrail’in Filistin topraklarında işlediği suçların büyüyerek devam ettiğini belirtti. Gazze halkının 98 gündür uçak ve bomba seslerine, yıkıma ve katliama karşı direndiğini ifade eden Dr. Alhan, "Uyku, güvenlik hissi ve düzenli beslenme gibi insanın temel ihtiyaçlarından hiçbirine sahip olmadıkları 98 gün. Sağlık hizmetlerine ulaşım gibi bizim için paha biçilemez bir hak, oradaki insanlar için ölümden önceki son durak. Bütün bunlara, İsrail tarafından uygulanan teröre rağmen korkmayan ve yılmayan Gazze halkını, tutuklansalar da öldürülseler de görevleri başından bir an ayrılmayan Gazzeli sağlık çalışanlarını selamlıyoruz. Biliyoruz ki onlar kan görmeye, aralıksız çalışmaya, uykusuz kalmaya alışıktır. Ancak hastalarına yardım edememeye, onları çaresizce ölüme bırakmaya asla alışık değildir. Buradan devletimize ve uluslararası yardım kuruluşlarına sesleniyoruz. Biz Gazzeli sağlık çalışanlarıyla birlikte çalışmaya, oralarda kurulacak hastane ve sağlık tesislerinde görev almaya hazırız. Bununla birlikte İsrail tarafından tutuklanan ve türlü işkencelere maruz bırakılan 54’ten fazla hekimin özgürlüklerine güvenli bir şekilde kavuşmaları için ve yıkılan hastanelerin yeniden yapılması, güvenli bir şekilde işlev gösterebilmesi için gereken bütün çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz" dedi.
Van’da görev yapan sağlık çalışanları, İsrail’in Filistin’e yapılan saldırıları kınama ve Gazze’ye destek amacıyla başlattıkları sessiz protestolarına bu hafta da devam etti.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınamak için özellikle sağlık çalışanları çocukları kadınları dünyanın gözü önünde öldürülmesine sessiz kalmamak için ve katliamlara dikkat çekmek için sağlık çalışanları protestolarına 9 haftadır devam ediyor.

 Sağlık çalışanlarının Van’da düzenlediği protestolar ise 9’uncu haftasında Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelerek basın açıklamaasında bulundu. çok sayıda sağlık çalışanı, burada slogan atmadan sessiz bir şekilde İsrail’in hastane saldırılarını ve katlettikleri doktorlar için İsrail’i protesto etti.

Burada grup adına basın açıklamasını okuyan Dr. Cafer Alhan, İsrail’in Filistin topraklarında işlediği suçların büyüyerek devam ettiğini belirtti. Gazze halkının 98 gündür uçak ve bomba seslerine, yıkıma ve katliama karşı direndiğini ifade eden Dr. Alhan, "Uyku, güvenlik hissi ve düzenli beslenme gibi insanın temel ihtiyaçlarından hiçbirine sahip olmadıkları 98 gün. Sağlık hizmetlerine ulaşım gibi bizim için paha biçilemez bir hak, oradaki insanlar için ölümden önceki son durak. Bütün bunlara, İsrail tarafından uygulanan teröre rağmen korkmayan ve yılmayan Gazze halkını, tutuklansalar da öldürülseler de görevleri başından bir an ayrılmayan Gazzeli sağlık çalışanlarını selamlıyoruz. Biliyoruz ki onlar kan görmeye, aralıksız çalışmaya, uykusuz kalmaya alışıktır. Ancak hastalarına yardım edememeye, onları çaresizce ölüme bırakmaya asla alışık değildir. Buradan devletimize ve uluslararası yardım kuruluşlarına sesleniyoruz. Biz Gazzeli sağlık çalışanlarıyla birlikte çalışmaya, oralarda kurulacak hastane ve sağlık tesislerinde görev almaya hazırız. Bununla birlikte İsrail tarafından tutuklanan ve türlü işkencelere maruz bırakılan 54’ten fazla hekimin özgürlüklerine güvenli bir şekilde kavuşmaları için ve yıkılan hastanelerin yeniden yapılması, güvenli bir şekilde işlev gösterebilmesi için gereken bütün çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz" dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve enfarklihaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.